salon Prima Moda

Zarząd spółki P.A. Nova, poinformował o wygraniu przetargu na Hutę Jedynka, nieruchomość Krośnieńskich Hut Szkła położoną w Krośnie przy ul. Grodzkiej. Był to siódmy przetarg na sprzedaż terenu o wielkości około 4 ha. Ostatecznie  została ona sprzedana za 6,8 mln zł. P.A. Nova zamierza na tym obszarze wybudować obiekt handlowy. Jak się dowiedziała redakcja Retailnet.pl może to być Kaufalnd.

Do miesiąca ma zostać podpisana umowa o sprzedaży. Inwestor na razie nie zdradza szczegółów planowanej inwestycji i informuje, że wszystko jest uzależnione od możliwości, które stworzy plan zagospodarowania tego ternu i zgoda konserwatora zabytków.

Przypomnijmy, na terenie Krosna znajdują się trzy działki inwestycyjne, na których można wybudować galerie handlowe powyżej 2 tys. mkw. Jedna z nich o powierzchni 17,7 ha jest zlokalizowana pomiędzy ul. Sikorskiego, a drogą wylotową na Łężany, a dwie mniejsze mieszczą się przy ul. Bieszczadzkiej. – Wszystkie tereny znajdują się w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego – poinformował redakcję Retailnet.pl przedstawiciel Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta Krosno.

P.A. Nova SA to firma, która realizuje inwestycje budowlane na terenie całego kraju. Od 2007 roku grupa wynajmuje też powierzchnie komercyjne we własnych obiektach. Obecnie spółka buduje głównie obiekty handlowe.