Dom Handlowy Renoma

Nowy obiekt handlowy realizowany przez spółkę DL Invest Group w Rydułtowach to retail park o powierzchni ponad 3,6 tys. mkw. Inwestycja była realizowana od lata 2011 roku. – Na miesiąc przed otwarciem obiekt jest skomercjalizowany w stu procentach – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Rąba, przedstawiciel inwestora, DL Invest Group.

Generalnym wykonawcą obiektu handlowo – usługowego o powierzchni 3618 mkw. oraz hipermarketu Kaufland wraz z całą infrastrukturą drogową wokół obiektu była spółka Fenix-Invest wchodząca w skład Grupy Kapitałowej DL Invest Group.

Łączny koszt inwestycji, obejmujący realizację Retail Parku, Kauflanda i stacji paliw to blisko 40 milionów złotych. Dodatkowym kosztem dla inwestora była realizacja infrastruktury drogowej wokół obiektu która pochłonęła blisko 4 mln. zł.

Wśród najemców nowego obiektu znalazły się: Rossmann (410 mkw.), Deichmann (427 mkw.), Jysk (1100 mkw.), Pepco Poland (336 mkw.), Apteka Lykos Farm (300 mkw.), TextilMarket (220 mkw.), Takko Fashion (450 mkw.) oraz KiK (375 mkw.).

Retail Park zlokalizowany jest w Rydułtowach przy trasie wojewódzkiej Racibórz-Rybnik. Park Handlowy będzie posiadać 211 własnych miejsc parkingowych. Obiekt powstał na terenie o powierzchni 1,1 ha w przy drodze wojewódzkiej w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego obiektu handlowego Kaufland oraz Parku Wodnego realizowanego przez urząd miasta.

Podobny obiekt inwestor zamierza zrealizować także w Rudzie Śląskiej. DL Invest Group zrzesza spółki działające w branżach związanych z obrotem nieruchomościami i inwestycjami kapitałowymi oraz w branży deweloperskiej, projektowej, budowlanej i produkcyjnej.