Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA

Soul  jest to sieć sklepów  oferująca w Polsce produkty takich marek jak Converse, CAT, Merrell i Cushe. Sprzedaż produktów odbywa się również za pośrednictwem sklepu internetowego soulshop.pl.

– Kondycja finansowa spółki Soul jest dobra. Odnotowujemy stały wzrost przychodów ze sprzedaży. Od początku 2012 r. (w stosunku do analogicznego okresu w 2011 r.) dynamika sprzedaży wynosi blisko 23 proc. W I kwartale 2012 r. w CH Arkadia w Warszawie otworzyliśmy pierwszy sklep oparty na nowym koncepcie, opracowanym we współpracy z jedną z najlepszych agencji projektowych A Plus D. Nowy koncept sklepu cechuje z jednej strony prostota w sposobie ekspozycji asortymentu, a jednocześnie niebanalne rozwiązania w aranżacji przestrzeni ekspozycyjnej. Ponadto, spółka stale pracuje nad rozwojem sieci sklepów – poszukiwaniem nowych atrakcyjnych lokalizacji – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Oktawiusz Olszewski, Retail Operations Director Soul sp. z o.o.

Firma Soul działa w Polsce od 2006 r. Spółka prowadzi sieć sklepów pod tą samą nazwą i oferuje najnowsze, często limitowane produkty  takich marek jak Converse, Cat, Merrell, Cushe. Oprócz  obuwia w sklepach Soul można także kupić akcesoria (torby, portfele oraz plecaki). Sieć Soul liczy 18 sklepów – w tym  7 outletów. Sklepy zlokalizowane są w największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz w Bielsku- Białej i Kielcach. Sklepy Soul mają powierzchnię średnio 70-80 mkw., z kolei outlety od 160 do 190 mkw.

Amersport jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce produktów Converse, Cat, Merrell, Cushe, Chaco i Rip Curl. Spółka posiada biura w Moskwie, Pradze i Kijowie. W ramach Amersport sprzedażą detaliczną marek obuwia i akcesoriów – w tym Converse, Cat, Merrell, Cushe zajmuje się Soul sp. z o.o.

Właścielem Amersport sp. z o.o. jest  Optimum Distribution sp. z o.o. Jej właścicielem z kolei jest Narodowy Fundusz Inwestycyjny EMPIK Media & Fashion SA. Do spółki Optimum Distribution należy też Poland1 Development sp. z o.o, właściciel Soul sp. z o.o.