72 salony Swiss w centrach handlowych

Poz-Bruk Poznańskie Nieruchomości sp. komandytowa chce wybudować pod Poznaniem galerię handlowo – sportową. Powierzchnia całkowita tego centrum ma sięgać 40 tys. mkw. Jego przewidywana powierzchnia handlowa to 9 tys. mkw. Autorem projektu jest Neostudio Architekci.

Silo Center powstać ma w podpoznańskim Skórzewie w gminie Dopiewo, na działce przy ulicy Poznańskiej, gdzie dotąd mieściła się przetwórnia pasz. Ze względu na bliskość Poznania, Skórzewo staje się nieformalna dzielnica mieszkaniową poznaniaków.

Pozostałą część Silo Center zajmować mają obiekty i urządzenia sportowo- rekreacyjne. M.in. basen, salon odnowy biologicznej, korty tenisowe, klub fitness i ścianka wspinaczkowa. Przy Silo Center przewidziany jest Skate Park oraz parking który pomieści 400 samochodów- podaje portal mojedopiewo.pl.

Według wstępnych deklaracji inwestora, Centrum ma powstać do końca 2013 roku.
Komplementariuszem spółki Poz- Bruk Poznańskie Nieruchomości jest Poz-Bruk sp. z o.o., z Rokietnicy koło Poznania. Jest to firma produkująca materiały budowlane i kostkę brukową, która posiada pięć fabryk m.in. koło Łodzi, Poznania i Szczecina. Jej właścicielem jest Tomasz Zenon Nowicki.