Wizualizacja Silo Center

Największe Centrum Outletowe w Polsce, a jednocześnie pierwszy tego typu obiekt w regionie, nawiązujący swoim wyglądem do XIX – wiecznej architektury fabrykanckiej Łodzi, to inwestycja realizowana przez Holding Ptak w Rzgowie koło Łodzi przy ulicy Rzemieślniczej.

Istniejące centrum odwiedza rocznie w ujęciu statystycznym ok. 6 mln. klientów i wielkość ta wykazuje stałą tendencję wzrostową. Ptak Outlet jest zlokalizowane przy drodze krajowej Cieszyn – Gdańsk (DK1). Obok węzła komunikacyjnego łączącego autostradę A1 i drogę ekspresową S8, w odległości 10 km od Łodzi i 12 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Łodzi. Zaletami kompleksu oprócz doskonałej lokalizacji w centrum Polski, na przedmieściach Łodzi jest istniejący, dobry układ drogowy, planowane autostrady (A1, A2) oraz drogi ekspresowe (S8, S14), które stworzą doskonałe połączenie między kluczowymi miastami.

Budynek Ptak Outlet powstaje na obszarze 80 tys. mkw., na którym zaprojektowano ponad 1500 miejsc parkingowych. Obiekt będzie miał 27 tys. mkw. powierzchni. Powierzchnię tę bedzie można dowolnie dzielić lub łączyć zgodnie z potrzebami najemców.

Nowa inwestycja Ptak-Expo z milionem mkw. powierzchni zabudowy to nowatorski i jedyny na tak dużą skalę projekt o zasięgu globalnym, który w jednym miejscu skupia producentów z całego świata. Jego innowacyjny charakter polega na stworzeniu kompleksowego, największego i najnowocześniejszego centrum handlowo-biznesowego o powierzchni zabudowy mln. mkw., na terenie którego zlokalizowanych zostanie 8 stref aktywności gospodarczej : Strefa Expo, Centrum Kongresowo-Hotelowe ze strefą rozrywki, Strefa Stałego Wystawiennictwa i Handlu, Centrum Samochodowe z torem testowym, Outlet, który będzie szczegółowo prezentowany podczas Shopping Center Forum 2012, a także Retail Park, Strefa Mieszkaniowa i Strefa Logistyczno-Produkcyjna z Wolnym Obszarem Celnym.

Planowana inwestycja jest jedynym tego rodzaju projektem realizowanym w Europie. Unikatowość projektu Ptak Expo polega na jednoczesnym łączeniu funkcji stałego i czasowego wystawiennictwa w wielu grupach asortymentowych, a połączenie jej z Centrum Konferencyjno-Kongresowym zapewni organizację wymiany doświadczeń w planowaniu i rozwoju relacji naukowych i handlowo-gospodarczych.

Centrum Handlowe Ptak rozpoczęło swoją działalność w 1993 roku. W Rzgowie, na przedmieściach Łodzi, powstało największe w Polsce, a także w Europie, centrum handlu hurtowo-detalicznego, wchodzące obecnie w skład Holdingu Ptak. Centrum Handlowe Ptak to trzy nowoczesne kompleksy handlowe o łącznej powierzchni 120 tys. mkw., skupiające ponad 2 500 rodzimych i zagranicznych firm, głównie z branży odzieżowej, obuwniczej i galanteryjnej. Wśród najemców Ptak Outlet są m.in. Grupa LPP, Big Star, Pako Lorente, Vero Moda, Gatta, Nike czy Puma. Doradcą komercjalizującym jest firma Blue Ocean Investment Group Sp. z o.o. (BOIG).