Ptak Outlet

Grupa AIB podpisała z firmą Peakside Capital umowę sprzedaży spółki AIB PPM, która zajmuje się inwestycjami i zarządzaniem w Polsce działając w ramach Funduszu Polonia Property Fund II. Podpisana umowa dotyczy również sprzedaży funduszowi Peakside Real Estate Fund I i firmie Partners Group 9,87 procent udziałów Grupy AIB w funduszu Polonia Property Fund i 7,5 procent udziałów w funduszu Polonia Property Fund II Limited.

Wartość transakcji nie została ujawniona. Zakup ma być zrealizowany w III kwartale 2012 roku i jest uzależniony od uzyskania wszystkich pozwoleń.- Ta transakcja otworzy nowe perspektywy rozwoju naszego biznesu na prężnie rozwijającym się polskim rynku – powiedział Roger Barris, partner w firmie Peakside Capital.

Polonia Property Fund i Polonia Property Fund II Limited zostały utworzone przez irlandzką grupę bankową AIB Capital Markets. Fundusz Polonia Property Fund II jest właścicielem trzech obiektów Fashion House Outlet Centre zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu.

Peakside Captial to specjalistyczna firma private equity działająca na europejskim rynku nieruchomości. Powstała w wyniku wykupu przez pracowników europejskiego oddziału nieruchomości Bank of America Merill Lynch we wrześniu 2010. Z końcem 2011 roku Peakside zarządzał 34 inwestycjami w 7 krajach o wartości ponad 1,5 mld Euro.