Salon marki Wojas w CH Wileńska w Warszawie

Zarząd spółki Globe Trade Centre SA poinformował o powołaniu Yosefa Grunfelda do składu Rady Nadzorczej Spółki przez GTC Real Estate Holding B.V. , która ma siedzibę w Amsterdamie. Grunfld jest jednym z trzech akcjonariuszy wspólnie kontrolujących spółkę Kardan N.V.

Nowy członek zarządu od 1990 r. zasiada w radzie nadzorczej Kardan Israel Ltd., a od 1993 r. w zarządzie Kardan Real Estate Enterprise & Development Ltd. i Universal Motors Israel Ltd. W roku 2011 został powołany na członka rady nadzorczej Kardan Yazamut Ltd. Ponadto, zasiada w zarządach i radach nadzorczych wielu innych spółek.

Grupa Kapitałowa Globe Trade Centre SA (GTC) to deweloper działający w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, Czechach, w Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Została założona w 1994 r. i jest obecna na rynkach międzynarodowych od ponad 15 lat. Firma inwestuje w czterech sektorach nieruchomości realizując budynki i centra biurowe, centra handlowe, projekty mieszkaniowe i skupując działki budowlane. Od momentu założenia GTC wybudowała ponad milion metrów kwadratowych powierzchni netto i sprzedała ponad piętnaście projektów, wśród nich m.in. Galerię Mokotów.

W planach spółki jest realizacja inwestycji handlowych w Wilanowie oraz na Białołęce.