Wizualizacja Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni

Sieć marketów elektronicznych Saturn, należąca do międzynarodowego koncernu handlowego Metro Group, w Polsce rozpoczęła działalność w 2004 roku wraz z otwarciem dwóch pierwszych sklepów w centrum handlowym Arkadia w Warszawie oraz w Jankach k/Warszawy. Obecnie ma 16 marketów w 11 największych miastach w Polsce. Ostatnio zarząd spółki poinformował o podpisaniu umowy na wynajem salonu w powstającym centrum handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Nowy sklep będzie miał 3,75 tys. mkw. powierzchni.

– W ubiegłym roku uruchomiliśmy market w Szczecinie w Galerii Kaskada. Był to 16. sklep w Polsce a 283 w Europie. Na ten rok zaplanowano otwarcie nowego salonu w Łodzi, w C.H. Manufaktura. Powierzchnia całkowita tego sklepu 4,5 tys. mkw. – poinformowała redakcję Retailnet.pl Wioletta Batóg reprezentująca spółkę Media Saturn Holding Polska sp. z o.o.

Saturn w Polsce sklepy ma w galeriach handlowych wBydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lubiniu, Tychach, Warszawie (5 salonów), Wrocławiu (2 salony), Poznaniu, Szczecinie oraz Łodzi. Towary sprzedawane przez sieć Saturn można też kupować za pośrednictwem strony internetowej.

Saturn to sieć specjalistycznych marketów elektronicznych. Należy wraz z trzema sieciami dystrybucyjnymi (Makro Cash & Carry – centra zaopatrzenia hurtowego, Real – hipermarkety branży spożywczo-przemysłowej oraz Media Markt – markety elektroniczne) do Metro Group – międzynarodowego koncernu obecnego w 33 krajach świata.