Butiki Stenders są zlokalizowane w galeriach handlowych

Sieć salonów Stenders, która produkuje i sprzedaje naturalne kosmetyki, posiada w Polsce 8 butików w galeriach handlowych. – Na 2012 rok nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie nowych lokalizacji. Jeśli zdecydujemy się uruchomić nowe butiki, to będą one działać na zasadzie franczyzy. Więcej informacji będę mogła podać za miesiąc – powiedziała redakcji Retailnet.pl Joanna Mendry z Stenders Europe sp. z o.o.

Firma Stenders została założona na Łotwie 28 września 2001 roku. Stenders produkuje i sprzedaje kosmetyki do kąpieli i ciała. Produkty wrabiane są ręcznie przy użyciu naturalnych składników: olei, wyciągów roślinnych, suszonych roślin, olejków eterycznych, wosku pszczelego. Na początku  Stenders posiadała jeden butik w centrum Rygi, wraz ze wzrastającym popytem firma rozpoczęła ekspansję. W Polsce marka funkcjonuje od 2003 roku.

Obecnie w sieci działa 8 butików w tym 7 własnych i 1 franczyzowy. Wszystkie zlokalizowane sa w centrach handlowych m.in. w CH Arkadia, Złotych Tarasach, Galerii Mokotów Silesia City Center, Galerii Łódzkiej, Stary Browar, Galerii Krakowskiej oraz w CHU Turzyn w Szczecinie. Średnia powierzchnia otwieranych salonów wynosi 30 mkw.

Od początku 2009 roku firma posiada ponad 180 sklepów na całym świecie ( Szwecja, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Rosja, Luksemburg, Chiny i Japonia). Już wkrótce nowe sklepy Stenders będą w Dani i Słowenii.

Produkty Stenders można kupić takze w firmowym sklepie internetowym