Galeria Handlowa

Poznań City Center, projekt realizowany wspólnie przez spółki TriGranit i PKP SA w Poznaniu jest w trakcie komercjalizacji. Na liście najemców sporą część (40-45 proc. wszystkich najemców) zajmą marki modowe.

– Wśród najemców, z którymi podpisaliśmy już umowy są m.in. H&M, marka która zajmie 2,2 tys. mkw., Reserved (1,4 tys. mkw.), KappAhl (830 mkw.), Diverse (620 mkw.), Terranova (720 mkw.), a także sieć CCC (660 mkw.). Trwają negocjacje z Inditexem – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Aleksander Kowalski, Leasing Director, TriGranit Management Corporation.

Opracowując strategię dotyczącą tenant miksu, TriGranit zdecydował się także na współpracę z Grupą Alshaya. – Poznań City Center jest pierwszym centrum handlowym w Europie, gdzie Alshaya decyduje się wynająć powierzchnie dla wszystkich swoich brandów – dodaje Kowalski.

Wśród najemców inwestycji TriGranit znaleźli się także m.in. Saturn, Superpharm, McDonald’s, Restauracja Olimp i Thai Wok, a także Burger Kingiem i KFC.

Inwestycja w Poznaniu jest przygotowywana od 2007 roku. Pierwsza część inwestycji, dworzec, a wraz z nim przestrzeń dworcowa zostanie oddana do użytku na początku czerwca tego roku. Druga, która obejmuje realizację galerii handlowej o powierzchni około 58 tys. mkw., będzie dostępna w trzecim kwartale 2013 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 160 mln euro.