Salon Ulla Popken w CH Plaza w Krakowie

Tylko w marcu 2012 firma Deichmann uruchomiła w galeriach handlowych cztery nowe sklepy z obuwiem. Salony otwarto w Grudziądzu (CH Alfa), Stargardzie Szczecińskim (Galeria Starówka), Świeciu (CH Multibox) i Świdniku (Galeria Venus). 18 kwietnia 2012 roku Deichmann uruchomił kolejny,  203 sklep w Galerii Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim.W  maju natomiast planowane są otwarcia placówek w Kielcach (Galeria Korona Kielce), Siedlcach (CH Multibox) i po raz pierwszy w mieście Rydułtowy (Galeria Rydułtowy) oraz Zambrowie (Galeria Bem).

– Wierzymy, iż rok 2012 uda nam się zakończyć otwarciem 23 nowych sklepów – powiedział Wojciech Normand, wiceprezes Deichmann-Obuwie sp. z o.o., odpowiedzialny m.in. za ekspansję sieci w Polsce i Europie Środkowo – Północnej. Jak zapowiada, w  drugiej połowie roku sklepay  Deichmann pojawia sie w Kluczborku, Starachowicach, Kędzierzynie – Koźlu, Łomiankach, Braniewie, w Kwidzynie, Mrągowie  i Rudzie Śląskiej. – Kwestia otwarcia wielu innych jest jeszcze przedmiotem negocjacji – podkreśla Wojciech Normand.

-Pomimo trwającego kryzysu gospodarczego możemy się pochwalić tym, że nie odczuliśmy właściwie jego skutków. Dzięki modnej i szerokiej ofercie, dostosowanej cenowo do zasobności portfeli Polaków udaje się nam realizować zamierzone plany sprzedażowe – dodaje  Wojciech Normand. – Oprócz otwarcia nowych sklepów  planujemy również całkowitą przebudowę 8 funkcjonujących na rynku już ponad 10 lat. W ramach działań mających  optymalizować  istniejącą sieć salonów w większości przypadków udaje nam się renegocjować stawki czynszu w słabszych sklepach, dostosowując je do poziomu uzyskiwanych obrotów. W rezultacie tylko nieliczne z nich wymagają  zamknięcia – powiedział Wojciech Normand.

Wszystkie sklepy prowadzone pod marką Deichmann są własnymi sklepami koncernu. Firma Deichmann SE, z siedzibą w Essen (Niemcy), została założona w 1913 roku i w 100 proc. jest własnością rodziny założycieli. Przedsiębiorstwo posiada największą sieć sklepów obuwniczych w Europie i zatrudnia prawie 30 tys. pracowników. Firma Deichmann obecna jest m.in. w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Danii i Polsce, ale też w Słowacji, Czechach, Słowenii, na Węgrzech i na Litwie.