FootFall Index Polska

Dekada Olsztyn będzie jednym z trzech nowych obiektów handlowych realizowanych w tym roku przez spółkę Dekada Realty. Obiekt będzie miał 3, 7 tys. mkw powierzchni najmu. Zostanie tu zlokalizowanych 14 sklepów. Na terenie kompleksu znajdzie się także parking na 120 samochodów.

Dekada Olsztyn będzie piątym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Obiekt będzie usytuowany pomiędzy kluczowymi ulicami Olsztyna, przy ul. Partyzantów i ul. Kościuszki. Położenie galerii w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS jest jednym z najważniejszych aspektów obiektu. 

Obecnie obiekt skomercjalizowany jest w blisko 90 proc. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne. Swoje salony w olsztyńskiej Dekadzie otworzą m.in. supermarket Rast (grupa kapitałowa Bomi), Empik, CCC, Rossmann, Takko Fashion, Ray Obuwie, Textil Market, Optyk Tracewicz i Ruch. Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting.

– Najemcy galerii podkreślają, iż atutem Dekady Olsztyn jest doskonale zlokalizowanie tuż przy głównych ulicach Olsztyna. Ponadto, bliskość dworców PKP i PKS stanowić będzie okazję do wygodnych zakupów dla podróżnych oczekujących na pociąg lub autobus – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty.

Otwarcie galerii w Olsztynie zaplanowano na połowę czerwca 2012 roku.

Trzy dobrze prosperujące centra handlowe sieci Dekada zrealizowane już przez spółkę Dekada Realty w Myślenicach, Skierniewicach i Sieradzu potwierdzają, że mniejsze miasta to doskonałe lokalizacje dla obiektów typu convenience shopping center czyli centrów handlowych przeznaczonych do codziennych, szybkich zakupów. Dekada Realty planuje według tego konceptu otworzyć w 2012 roku, oprócz galerii w Olsztynie, także Dekadę w Żyrardowie ( otwarcie w maju br. ) oraz Dekadę w Krakowie ( otwarcie jesienią tego roku).

Dekada Realty zrealizowała już projekty liczące łącznie 70 tys. mkw. powierzchni najmu. Spółka działa głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 r. realizując sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Spółka planuje budowę co najmniej 10 tego typu obiektów  w miastach o strefie zasięgu co najmniej 100 tysięcy mieszkańców.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) wywodzi się z międzynarodowej firmy Lambert Smith Hampton, która w Polsce rozpoczęła działalność w 2002 roku. BOIG świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. BOIG w swojej strukturze ma kilka spółek, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.