Wizualizacja Outlet Park Szczecin

Centrum Handlowe Jantar, położone przy ulicy Szczecińskiej 58 jest największym obiektem handlowym tego typu w Słupsku. Właścicielem obiektu jest spółka Mayland Real Estate. Jego otwarcie nastąpiło w 2008 roku. Budynek został zaprojektowany przez pracownię architektoniczą i urbanistyczą Blue Architektura. Kolorystyka wnętrz ma się kojarzyć klientom z bursztynem, zwanym niegdyś jantarem.

Otwarcie pierwszej części centrum handlowego miało miejsce 26 września 2008 roku. Do użytku oddano część handlowo-usługową o powierzchni najmu mierzącej 22 tysięcy mkw. Wśród salonów znalazły się głównie marki, które do tej pory nie były obecne w Słupsku, jak: H&M, Smyk, Douglas, ExiSport, 5-10-15, W.Kruk, Yes,KappAhl, Mohito, Ochnik, Flippo, Venezia, Sizeer, Nanu-Nana, Inglot czy Top Secret.

W połowie listopada 2011 roku otwarto pierwszą, tak zwaną modową część rozbudowywanego Jantara o powierzchni najmu mierzącej 8 tysięcy mkw. Znaczną jej część zajęły marki hiszpańskiej grupy Inditex, jak Zara, Pull&Bear, Stradivarius oraz Bershka. Ponadto otwarto salony firm: Diverse, Reporter, Tally Weijl, Ryłko, New Yorker, Ecco, Pretty Girl, Glitter, Sephora, Marylin, Skarabeusz i kawiarnia Carte d’Or.

18 maja 2012 roku nastąpi otwarcie ostatniej rozbudowywanej części centrum handlowego, która będzie pełniła rolę rozrywkowo-handlową. Jej powierzchnia najmu zajmie 16 tysięcy mkw, przez co cała powierzchnia zostanie zwiększona do 46 tys. mkw. Jej największą atrakcją bez wątpienia będzie pierwsze duże kino w Słupsku – Multkino. Widzowie będą mieli do dyspozycji sześć sal kinowych, które łącznie mogą pomieścić niemal 1200 osób, a największa z nich będzie przeznaczona dla ponad 260 widzów. W rozbudowanej części rozrywkowej znajdzie się kręgielnia MK Bowling oraz Kino 5D z panoramicznym ekranem kinowym w technologii 3D oraz urządzeniami do efektów specjalnych, dzieki którym widzowie będa mogli poczuć podmuchy wiatru,  strumienie wody, czy zapachy. Jednym z nowych najemców zostanie też firma Martes Sport, zajmująca się produkcją i importem odzieży, obuwia oraz sprzętu sportowego renomowanych marek. Po zakończeniu prac parking powiększy się do 1500 miejsc. Dotychczasowa oferta 3 restauracji fast-foodowych zwiększy się do ponad 10 punktów gastronomicznych.

Stopień skomercjalizowania obiektu wynosi obecnie ponad 90 procent. Za komercjalizację CH Jantar odpowiada firma Mayland. W kwestii wynajmu pomieszczeń należy kontaktować się pisząc na adres e-mail: [email protected]

– Centrum Handlowe Jantar jest największym tego typu obiektem w regionie. Od samego początku notuje 10-procentowy wzrost obrotów każdego roku. Jego największym atutem jest najlepsza w mieście oferta modowa zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Dużym wydarzeniem w Słupsku będzie też otwarcie Multikina, ponieważ w mieście nie ma kina oferującego widzom nowości filmowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Anna Skrocka, PR manager Mayland Real Estate. – Zależy nam na tym, by Jantar był obiektem w pełni rozrywkowo-handlowym. Ponadto centrum handlowe jest doskonale przystosowane dla osób niepełnosparwnych oraz dla matek z małymi dziećmi.  

Mayland Real Estate sp. z o.o. istnieje od 2006 roku. Oddało do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz CH Jantar w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 330 tys. mkw.