Centrum Handlowe Jantar w Słupsku

4 kwietnia 2012 r. spółka Elbfonds Development zakupiła nieruchomości w Kutnie przy ul. Kościuszki. Jest to działka o powierzchni prawie 4,4 ha z przeznaczeniem pod obiekt wielkopowierzchniowy. Inwestor zamierza wybudować tam centrum handlowe Marcredo. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl rozpoczęto już proces komercjalizacji obiektu. Wynajęciem powierzchni zajmuje się Elbfonds Development. Natomiast za pozyskanie głównego najemcy – operatora marketu budowlanego jest odpowiedzialna firma Cushman & Wakefield.

Marcredo będzie dysponować  powierzchnią najmu około 17 tys. mkw, z około 550 miejscami parkingowymi. W planowanej galerii znajdą się m.in. operator DIY, supermarket spożywczy, sklep z elektronika użytkową oraz liczne sklepy polskich i zagranicznych marek. Rozpoczęcie budowy planowane jest pod koniec 2012 roku.

Od 2006 roku, Grupa elbfonds z Hamburga prężnie realizuje swoje cele, osiągając wiodącą pozycję na rynku wśród zamkniętych funduszy nieruchomościowych, koncentrujących swoje inwestycje w Polsce. Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych. W lutym 2012 Elbfonds Development informował portal Retailnet.pl, że w ciagu najbliższych czterech lat planuje zainwestować w Polsce nawet pół miliarda euro. W ramach tej inwestycji powstać ma do 40 obiektów handlowych w mniejszych miastach.