Kawiarnia empik cafe

Zarząd spółki Peakside, która ostatnio kupiła od Allied Irish Banks spółkę zależną w Polsce – AIB PPM, zarządzającą funduszami Polonia Property Fund, poinformował, że przygotowuje się do rozpoczęcia procesu sprzedaży aktywów wartych ok. 600 mln euro.

Wśród najważniejszych działań, które spółka zamierza zrealizować w tym roku, w ramach zarządzania nieruchomościami w Polsce jest – jak poinformował Roger Barris, założyciel Peakside, rozpoczęcie likwidacji funduszu Polonia Property I. W planach Peakside jest także aktywne zarządzanie funduszem Polonia Property II, które docelowo umożliwi sprzedaż wszystkich aktywów zarządzanych przez platformę w ciągu najbliższych trzech lat.

Peakside Captial to specjalistyczna firma private equity działająca na europejskim rynku nieruchomości. Powstała w wyniku wykupu przez pracowników europejskiego oddziału nieruchomości Bank of America Merill Lynch we wrześniu 2010. Z końcem 2011 roku Peakside zarządzał 34 inwestycjami w 7 krajach o wartości ponad 1,5 mld Euro.

Polonia Property Fund i Polonia Property Fund II Limited zostały utworzone przez irlandzką grupę bankową AIB Capital Markets. Fundusz Polonia Property Fund II jest właścicielem trzech obiektów Fashion House Outlet Centre zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu. Polonia Property I jest właścielem nieruchomości biurowych i logistycznych.