Tesco Extra

Otwarcie Dekady Olsztyn zaplanowano na czerwiec 2012 roku. Obecnie obiekt skomercjalizowany jest w ponad 95 proc. Swoje salony otworzą  tam m.in.: supermarket Rast (grupa kapitałowa Bomi), Empik, CCC, Rossman, Centro, Takko Fashion, Ray Obuwie, Textil Market, Optyk Tracewicz i salon prasowy Ruch. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting. 

Ostatnio do grona najemców powstającej w Olsztynie galerii dołączyła sieć obuwnicza Centro. – Jestem przekonany – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty, że propozycja handlowa nowego najemcy przypadnie do gustu mieszkankom Olsztyna i okolic.

Centro na całym świecie posiada ponad 100 sklepów. Firma  powstała w 2008 roku w Rosji, sukcesywnie zdobywając kolejne rynki. Centro dynamicznie rozwija sie dziś w Polsce, na Ukrainie, Litwie, Łotwie i na Słowacji. Otwiera salony o powierzchni 300-700 mkw. swą oferte kierując głównie do  młodych klientów. W olsztyńskim salonie, o powierzchni ponad 340 mkw. dostępny będzie bogaty wybór butów oraz torebek.

Galeria Dekada w Olsztynie będzie piątą galerią należącą do sieci obiektów handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3700 mkw. powstanie 14 sklepów, a na parkingu przed budynkiem zmieści się 120 samochodów. Dekada położona jest pomiędzy ulicami Partyzantów i Kościuszki oraz w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS.

Dekada to sieć obiektów handlowych typu convenience. W Polsce spółka działa od 2009 roku. Do Grupy należą centra już otwarte,  w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice i Myślenice. W 2012 roku uruchomione mają zostać kolejne obiekty: w Żyrardowie (16 maja 2012), w Olsztynie (15 czerwca 2012) oraz w Krakowie (wrzesień 2012). Dekada Realty planuje też realizacje obiektów w Malborku, Rypinie i Nowym Targu.