W Galerii Dekada w Olsztynie zostanie otwarty salon Centro

Matras posiada już blisko 150  placówek detalicznych w całym kraju. Firma funkcjonuje w Polsce  od 21 lat i działa na rynku księgarskim. W ofercie ma ponad 130 tys. tytułów książek, od literatury pięknej przez biografie, na książkach dla dzieci kończąc. Oferuje też możliwość zamawiania książek za pomocą  księgarni internetowej.

28 kwietnia 2012 kolejny salon Matras otwarty zostanie w krakowskim centrum handlowym Bonarka City Center. -Niezmiernie się cieszymy, że nasza kulturalna oferta zostanie wzmocniona obecnością właśnie Matrasu. To renomowana marka, zasłużenie cieszącą się popularnością wśród czytelników. Co dla nas istotne, oferowany przez nią szeroki wybór pozycji wydawniczych – bo klienci znajdą tu i nowości, i bestsellery, i pozycje niszowe – odpowiada naszemu marketingowemu zawołaniu: Bonarka – najlepsza z wyboru – podkreśla Marta Wybrańska, szef Działu Najmu grupy TriGranit Management.

Matras SA to lider wśód sieciowych księgarni na polskim rynku. Obecnie posiada w sieci ponad 140 punktów sprzedaży. Obecny jest  na głównych ulicach miast oraz w  centrach handlowych. Księgarnie Matras to lokale  o powierzchni od 70 do 300 mkw.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 270 sklepów, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3,2 tys. samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się pierwszy na świecie ośrodek edukacyjno-wychowawczy w centrum handlowym: U Siemachy o powierzchni całkowitej 700 mkw. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.