Bonarka City Center

Inwestor Galerii Dekada, która powstaje w Krakowie poinformował, że prace związane z budową obiektu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Deweloper, firma Dekada Realty sp. z o.o. (dawny Foren) planuje oddanie galerii do użytku w połowie września 2012 roku.

Dekada Kraków jest  usytuowana na krakowskim osiedlu Kurdwanów przy ulicy Stojałowskiego. Prace nad budową obiektu  trwają od września 2011 roku, kiedy to inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Na generalnego wykonawcę wyznaczono firmę Erbud, która od tego czasu prowadzi prace budowlane. Przewidywany metraż budynku to 3,5 tys.mkw. Jak zwykle w przypadku takiej inwestycji, deweloper zobowiązał się także do wykonania pewnych prac związanych z udoskonaleniem okolicznej infrastruktury.

Odpowiednie usytuowanie Dekady umożliwi swobodny dostęp do sklepu mieszkańcom osiedli a także okolicznych małych miejscowości takich jak np. Swoszowice. Obecnie – jak podkreśla inwestor- nie widać zagrożeń dla terminowego przebiegu robót, można zatem liczyć na wywiązanie się wykonawcy z deklarowanego terminu. 

Przypomnijmy,  w tym roku Dekada Realty otworzy trzy nowe centra handlowe typu convenience. Oprócz obiektu w Krakowie zostaną otwarte także Dekady w Żyrardowie i Olsztynie.