Dekada Kraków

Trwają  prace archeologiczne poprzedzające budowę największej galerii handlowej w Inowrocławiu, zlokalizowanej przy ulicy Wojska Polskiego. Galeria Solna  powstanie w najbardziej zurbanizowanej części Inowrocławia i będzie pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Inowrocławiu. Całkowita powierzchnia najmu  galerii wyniesie ponad 31 tys. mkw. Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco , który zajmie około 6 tys. mkw. Galeria Solna będzie oferowała ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz market budowlany Nomi, o powierzchni 7 tys. mkw. Ponadto zostały podpisane umowy z kluczowymi polskimi oraz międzynarodowymi najemcami sieciowymi branży odzieżowej.

– Przy negocjacjach dążymy do tego aby w Galerii Solnej pojawili się kluczowi najemcy obecni na polskim rynku, tak aby oferta centrum trafiała do każdego mieszkańca Inowrocławia – mówi Iwona Pękalska z działu komercjalizacji – Zależy nam na tym, żeby w jednym miejscu można było zrobić kompleksowe zakupy – spożywcze, dla siebie i domu. Naszym celem jest realizacja najważniejszego obiektu handlowego w Inowrocławiu, tak aby mieszkańcy nie musieli podróżować do odległych miast w celach zakupowych.

Doskonałą dostępność do centrum zapewni nowo budowana dwupasmowa ulica Wojska Polskiego. Klienci Galerii Solnej będą mieli do dyspozycji 1 tys. miejsc parkingowych.
 
Inwestorem Galerii Solnej są firmy:  Acteeum Central Europe Sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA. W połowie maja 2012 nastąpi otwarcie inwestycji Libra Project -Galerii Korona Kielce.
 
Inwestorem Galerii Solnej są firmy: Acteeum Central Europe Sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA. W chwili obecnej, pierwsza z firm prowadzi również proces rozbudowy centrów handlowych Sarni Stok w Bielsku-Białej i Ogrody w Elblągu, gdzie odpowiada także za komercjalizację. Z kolei w połowie maja nastąpi otwarcie inwestycji Libry Project – Galerii Korona Kielce.

Acteeum Central Europe Sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości pod kątem budowy tradycyjnych galerii handlowych a także retail parków. W Polsce aktualnie spółka prowadzi rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu, jak również negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. Zakres kompetencji spółki obejmuje szeroki wachlarz działań, począwszy od wyboru najkorzystniejszej lokalizacji, przygotowania procesu inwestorskiego, opracowania koncepcji i wyceny inwestycji, projektowania, po budowę obiektu i jego komercjalizację. W kręgu zainteresowań firmy Libra Project są przede wszystkim miasta średniej wielkości, stale rozwijające się ekonomicznie, z bogatym zapleczem kulturowym i dużym potencjałem rozwoju. Firma współpracuje z najlepszymi specjalistami w branży, wiodącymi biurami architektonicznymi i inżynierami. Dużą wagę przykłada również do stałej współpracy z lokalnymi władzami. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA, polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia.