Cropp to jedna z marek LPP SA

Spółka Libra Project, jeszcze w 2012 roku będzie mogła rozpocząć prace budowlane Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Inwestor czeka jeszcze na uchwalenie i uprawomocnienie się planu zagospodarowania przestrzennego. Jak dowiedziała się redakcja Retwailnet.pl, projekt planu Brzeziny-Posorty na którym znajduje się Galeria Warmińska będzie wyłożony do wglądu publicznego w pierwszych trzech tygodnia maja 2012.

 – Po uchwaleniu zmian w planie zagospodarowania przestrzennego zostanie on wyłożony do wglądu publicznego. W czerwcu odbędzie się głosowanie w Radzie Miejskiej. Jeśli etapy postępowania administracyjnego przebiegną sprawnie, a wszystko na to wskazuje, to pod koniec roku powinniśmy rozpocząć prace na terenie inwestycji. Będą one trwały około 22 miesięcy, więc otwarcie Galerii Warmińskiej planujemy na koniec 2014 roku. – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Grzegorz Pękalski, prezes spółki Libra Project.

Galeria Warmińska ma stanąć w południowej części miasta, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima. Obiekt ma być największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 109 tys. mkw. Znajdzie się na niej między innymi 180 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, a zimą lodowisko. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na ponad 1,3 tys. miejsc.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA, polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC.