Restauracja McDonald's
Restauracja McDonald's

Sieć fast-foodowych restauracji McDonald’s ma w Polsce, w planach na 2012 rok otwarcie co najmniej kilku lokali w centrach handlowych. Jak podkreśla Dominik Szulowski, manager Public Relations McDonald’s Polska, centra handlowe są nadal istotnym kierunkiem rozwoju sieci.

– Spośród czterech otwartych w tym roku lokali McDonald’s dwa to właśnie tego typu lokalizacje. Są to lokale w Centrum Handlowym Forum w Gliwicach i w Centrum Handlowym Plaza w Sosnowcu. W budowie jest natomiast obiekt w Kieleckiej Koronie – informuje Dominik Szulowski.

Mc Donald’s, na polskim rynku zadebiutował w 1992 otwierajac lokal w Warszawie. Dziś sieć obecna jest w 120 miastach Polski, gdzie posiadała 282 restauracji, w tym 142 prowadzone na zasadzie franczyzy, przez 52 przedsiebiorców. McDonald’s Polska to 198 restauracji typu McDrive, 57 restauracji z opcją McCafe oraz 29 restauracji z opcją Gym’n’fun. W samych centrach handlowych znajdują się 53 lokale. W polskich placówkach sieci zatrudnionych jest ponad 15 500 pracowników.