Grzegorz Pękalski, prezes Libra Project

21 kwietnia 2012 roku Grup Action SA, uruchomiła kolejny salon sieci Sferis, który oferuje urządzenia IT oraz  RTV/AGD. Sklep o powierzchni 51 mkw. mieści się we wrocławskiej galerii Pasaż Grunwaldzki. – To pierwszy salon z nową aranżacją wnętrza, które będzie stosowane w całej sieci. Natomiast w miejscach, gdzie przedłużymy umowy najmu przeprowadzimy refresing salonów. Przymierzamy się do tego w Galerii Łódzkiej – powiedział redakcji Retailnet.pl Mariusz Mróz, dyrektor operacyjny Sferis.

Sferis jest rozwijającą się siecią sprzedaży detalicznej oferującą urządzenia IT i RTV/AGD. Do końca 2012 roku na terenie całej Polski sieć będzie liczyć aż 200 punktów i salonów. Sferis istnieje na rynku od 1992 roku. Od 2007 należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Action SA. Wartość spółki budują przede wszystkim salony własne zlokalizowane w prestiżowych centrach handlowych największych miast w Polsce, ale także salony partnerskie i stoiska typu "wyspa". Sferis w swoich salonach oferuje gamę produktów i usług dostosowaną do najnowszych trendów w nowych technologiach. Sferis w swojej strategii kładzie szczególny nacisk na rozwój rentownej sieci franczyzowej oraz e-commerce obejmującej swym zasięgiem obszar całej Polski. 

Spółka wzbogaca o kolejne mozliwości swój sklep internetowy. Coraz większą popularnością cieszy się uruchomiony Sferis Outlet (outelt.sferis.pl) z końcówkami serii sprzętu IT i RTV/AGD markowymi zegarkami i artykułami kosmetycznymi. Oferta outletu jest cały czas poszerzana o nowe działy. Ważnym atutem w rozwoju kolejnych projektów e-commerce jest fakt korzystania przez spółkę z jednego z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce pozwalającego na bezproblemową obsługę tysięcy zamówień dziennie.