sklep sieci Textilmarket

– Roczne obroty Grupy Smyk (sklepy Smyk na wszystkich rynkach oraz niemieckie salony Spiele Max) w 2011 były o niemal 16 proc. wyższe niż w roku 2010 i wyniosły blisko 970 mln zł. Szacujemy, że w 2012 roku przekroczą one 1 mld złotych – mówi  Marek Łebek, PR & Marketing Manager sieci sklepów Smyk.

– W 2011 roku Grupa Smyk otworzyła 21 sklepów, a w 2012 roku zamierzamy przynajmniej powtórzyć ten wynik. Obecnie mamy podpisane kontrakty na połowę planowanych sklepów, których otwarcia  zaplanowaliśmy do końca roku. Nasze sklepy powstają w najlepiej zlokalizowanych galeriach handlowych w całej Polsce. Część z nich została już otwarta m.in. w Grudziądzu i Gorzowie Wielkopolski. Ponadto uruchomiliśmy czwarty sklep Smyk Megastore w CH Karolinka w Opolu, a w najbliższych tygodniach otwieramy kolejny salon w tym formacie w galerii Korona Kielce.  Do końca 2012 roku planujemy uruchomić jeszcze kilka sklepów Smyk Megastore – dodał Marek Łebek.

Smyk to międzynarodowa sieć salonów z artykułami dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion. Marka Smyk powstała w latach 70 ubiegłego wieku. Jej dynamiczny rozwój rozpoczął się jednak w roku 2000. Powołano wówczas firmę Smyk sp. z o.o. Obecnie sieć sklepów Grupy Smyk to łącznie 155 salonów. W Polsce działa ich 81, w Niemczech 47, a w Rosji 14. Sieć ma też dwa salony w Rumunii, trzy w  Turcji i osiem na Ukrainie.