Wizualizacja Galerii Katowickiej

Zarząd spółki LPP SA poinformował, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w kwietniu 2012 roku przez Grupę Kapitałową LPP SA wyniosły około 246 mln zł. Były one wyższe od przychodów osiągniętych w kwietniu 2011 roku o  22 proc. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży przekroczyła 60 proc. i była nieznacznie niższa od marży zrealizowanej rok wcześniej.

Wartość przychodów spółki ze sprzedaży w okresie styczeń – kwiecień 2012 roku wyniosła ok. 897 mln zł. Przychody te były wyższe o 28 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku 2011.

LPP SA to firma zajmująca się  projektowaniem oraz  dystrybucją odzieży.Firma jest właścicielem czterech sieci salonów odzieżowych Reserved, Cropp, House oraz Mohito. Większość z nich jest zlokalizowana w centrach i galeriach handlowych.  LPP poza Polską posiada salony sprzedaży w dwunastu krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W 2012 roku ma zostać otwarty tysięczny sklep należący do spółki, a na koniec roku właściele LPP planują zarządzać siecią sprzedaży o powierzchni 415 tys. mkw. Na początku 2013 roku LPP chce uruchomić około 30 sklepów nowej, nieujawnionej jeszcze marki skierowanej do młodych kobiet.

Pierwszy sklep spółki LPP, pod marka  Reserved został otwarty w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych.  Najnowsza – jak na razie – marka spółki: Mohito  pojawiła się na rynku w lipcu 2008 roku. Główna siedziba LPP mieści się w Gdańsku. Od 2001 roku spółka notowana jest na warszawskiej giełdzie.