Piotr Gromniak, prezes zarządu Echo Investment

Obecnie Aromanti posiada siedem punktów sprzedaży w siedmiu miastach Polski oraz kilka punktów partnerskich. Najnowsze ze stoisk sieci należącej do firmy Dikem Dagmara Szafran-Kawka powstało  w kwietniu 2012 Galerii Sfera w Bielsku-Białej. W asortymencie Aromanti można znaleźć zapachy do wnętrz oraz zapachowe elementy wyposażenia wnętrz. W Galerii Sfera stoisko będzie umieszczone w galerii II.

– Cieszymy się z otwarcia Aromanti w Galerii Sfera tym bardziej, że jest to pierwszy tego typu sklep z zapachami do wnętrz w naszym obiekcie. Zapraszamy wszystkich na Pachnącą Wyspę – mówi Joanna Bierówka, specjalista ds. marketingu Galerii Sfera.

Aromanti oferuje karafki z zapachem, wkłady zapachowe, kominki i płyny do kominków, kadzidełka, odświeżacze powietrza, olejki zapachowe, zestawy upominkowe i liczne akcesoria. Aromanti jako pierwsza firma w Polsce oferuje karafki z perfumami do wnętrz w modelu sprzedażowym opierającym się na sieci Pachnących Wysp, zlokalizowanych w najlepszych centrach handlowych w Polsce.

Firma Aromanti sp. z o.o. powstała w sierpniu 2009 roku. Firma jest importerem i dystrybutorem francuskich zapachów do wnętrz. Na zasadzie wyłączności firma sprzedaje produkty firm: Clem S.A.R.L., Procado, Deco Sable  na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Aromanti – Zapachy & Emocje to ogólnopolska sieć sprzedaży zapachowych elementów wyposażenia wnętrz.

Galeria Sfera w Bielsku-Białej składa się między innymi z centrum handlowego w którym działa 250 sklepów  polskich i zagranicznych marek, 25 kawiarni i restauracji, kina z 7 salami, klubu fitness,  klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką, a także biurowca oraz hotelu Qubus. Ponadto na dachu galerii znajduje się część mieszkalna złożona z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park. Galeria oferuje też największy w mieście parking na  którym można postawić 2, 2 tys. samochodów.