Paweł Wasiljew, dyrektor zarządzający CHI Polska SA

Rozpoczął działalność sklep internetowy sieci salonów optycznych Vision Express. W e-sklepie można kupić soczewki kontaktowe takich marek jak: Johnson&Johnson, Ciba Vision, Bausch&Lomb i Cooper Vision oraz preparaty do ich pielęgnacji. 

W ofercie skierowanej do internautów są też okulary przeciwsłoneczne, jednak wyłącznie marki Seen. Oferta nie jest tak bogata jak w punktach sprzedaży Vision Express. Przez internet nie można też zakupić tradycyjnych okularów.

Podstawowy charakter e-sklepu, umożliwiający sprzedaż produktów, został uzupełniony o dział edukacyjny, który pozwala użytkownikom na zadawanie pytań lekarzom oraz producentom. Są tam tez zamieszczane porady dotyczące zakładania soczewek.

Sklep internetowy Vission Express został przygotowany przez agencję GoldenSubmarine, a jego uruchomienie wspiera kampania reklamowa: telewizyjna oraz internetowa.

Vision Express należy do największej grupy optycznej w Europie – Grand Vision i na rynku optycznym w Polsce ma pozycje lidera. W  ciągu 15 lat firma rozwinęła się w ogólnopolską sieć salonów optycznych. Zatrudnia ponad 1200 osób w ponad 128 salonach własnych oraz 25 franczyzowych. Swe  salony Vision Express otwiera głównie w centrach handlowych.

Vision Expres zajmuje się głównie sprzedażą okularów korekcyjnych (ok. 70 proc. wartości sprzedaży), oraz soczewek kontaktowych (ok. 20 proc. wartości sprzedaży). Mniejsze znaczenie ma sprzedaż okularów przeciwsłonecznych (ok. 5 proc.) oraz sprzedaż akcesoriów. W salonach sieci optycy oferują  badanie wzroku klientów w gabinecie specjalistycznym. Właścicielem sieci w Polsce jest Vision Express SP sp. z o.o. Dział rozwoju sieci składa się z trzech osób (Piotra Wilczyńskiego, dyrektora ds. rozwoju oraz dwóch kierowników ds. rozwoju – Karoliny Pietyry i Anny Stolarczyk).