Restauracja sieci Sphinx

Trwają prace wykończeniowe Galerii Dekada w Olsztynie. Będzie to piąty obiekt należący do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3,7 tys. mkw. zlokalizowanych zostanie 14 sklepów. Galeria dysponować będzie parkingiem na 120 miejsc. Jej otwarcie  zaplanowano na 15 czerwca 2012.

– Prace przy budowie Dekady Olsztyn postępują zgodnie z harmonogramem. Rozpoczęliśmy roboty wykończeniowe na powierzchniach wspólnych obiektu, w ostatnią fazę  wkraczają prace przy elewacjach – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty – Kończymy realizację parkingów, chodników i dróg dojazdowych, przymierzamy się  także do porządkowania i  zagospodarowania terenu wokół  galerii. Większość najemców  rozpoczęła już prace aranżacyjne lokali – dodaje Walczak.
Obiekt skomercjalizowany jest w blisko 95 proc. Wśród najemców znajdą się m.in. supermarket RAST (grupa kapitałowa BOMI), Empik, CCC,  Rossman, Textil Market, Takko Fashion, Centro, Ray Obuwie, Bank BPH, Optyk Tracewicz i salonik prasowy Ruch.

Dekada Olsztyn będzie nowoczesnym obiektem zlokalizowanym pomiędzy kluczowymi ulicami Olsztyna: ul. Partyzantów i ul. Kościuszki.  Położenie galerii w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS stanowi okazję do wygodnych zakupów dla podróżnych oczekujących na pociąg lub autobus.
W obszarze bezpośredniego pieszego dostępu do galerii znajduje się  54 tys. mieszkańców, a w strefie do 10 min. jazdy samochodem – 117 tys. mieszkańców.                                                       

Dekada Realty to inwestor sieci galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka działa od 2009 roku. Do Grupy Dekada należą  otwarte już centra handlowe w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice i Myślenice. Obok Dekady Olsztyn na ukończeniu są obiekty w  Żyrardowie (otwarcie 16 maja 2012), oraz w Krakowie (wrzesień 2012). Trwa też realizacja Dekad w Malborku, Rypinie i Nowym Targu.

Za komercjalizację Dekady Olsztyn odpowiada BOIG Property Consulting.