Nowy  salon marki Pepe Jeans London zostanie otwarty 8 maja 2012 roku w Silesia City Center w Katowicach. Butik będzie funkcjonował na zasadach franchisingu i zajmie 65 mkw. Znajdzie się w nim zarówno kolekcja damska, jak i męska. Salon poprowadzi franczyzobiorca, który zarządza sklepem sieci  w Galerii Krakowskiej.

– W naszym nowym salonie będzie dostępna pełna podstawowa kolekcja oraz linie limitowane i ekskluzywne. Znajdzie się w nim chociażby kolekcja sygnowana nazwiskiem Andiego Warhola, która cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród klientów. Kolekcja Andy Warhol by Pepe Jeans to ubrania z kultowymi grafikami artysty. Na pewno będzie też prestiżowa linia 73 – mówi Aleksandra Głodek, kierownik salonu Pepe Jeans w Katowicach.

Pochodząca z Anglii marka odzieżowa Pepe Jeans, posiadająca centralę w Madrycie, liczy w Polsce siedem sklepów własnych, pięć franczyzowych i trzy outlety. Sklepy firmy powstają w lokalach o powierzchni 60-150 mkw. przy głównych ulicach miast i w galeriach handlowych.

Inwestycja w sklep odzieżowy Pepe Jeans wynosi co najmniej 600 tys. zł. Franzyzobiorca zobowiązany jest przeznaczyć pięć procent obrotów na lokalne działania promocyjne. Ogólnopolskie akcje ATLowe finansowane są przez centralę firmy. Miasta, w których marka chce otwierać swoje sklepy to nie tylko największe aglomeracje. W przypadku małych miast ważna jest zamożność mieszkańców.

Firma Pepe Jeans powstała na Portobello Road, w Londynie w roku 1973 z inspiracji Nitina Shah, który postanowił produkować własne jeansy. Dwa lata później do jego firmy należało kilku sklepów jeansowych w Londynie.  Pepe Jeans London sprzedaje kompletne kolekcje (damską i męska) uzupełnioną modowymi akcesoriami.  Pepe Jeans London jest jedyną marką odzieżową świata, która została zaproszona do współpracy z Fundacją Andy Warhola. Silną stroną marki jest jej marketing. Do kampanii promocyjnych zapraszani są  znani fotografowie mody (Bruce Webber, Josh Olins, Tom Munro), a twarzami kampanii są znane nazwiska show-biznesu.