Salon CCC
Salon CCC

Reserved jest najważniejsza z marek odzieżowych należących do największej polskiej grupy odzieżowej LPP. Pierwszy sklep pod tą nazwą został otworzony w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. Do tej pory powstało około 340 salonów w Europie Środkowej i Wschodniej (141 salonów Reserved i 42 salony Reserved Kids w Polsce).

Reserved to firma odzieżowa, której kolekcje dla kobiet, mężczyzn i dzieci sprzedawane są już w 10 europejskich krajach. Poza Polską salony tej marki znaleźć można w: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Ukrainie, Rosji, Litwie, Łotwie i Estonii.

W ramach kolekcji oferowanej przez Reserved wyróżnia się linie damskie, męskie i dziecięce. Do tych pierwszych należą: Office – elegancka linia dla kobiet,  na specjalne okazje. Street Fashion – moda miejska, na mniej formalne okazje. Young – dla młodych kobiet,  poszukujących swego stylu i otwartych na zmiany.

W kolekcji męskiej również pojawiają się trzy linie: – City – linia klasyczna  na mniej formalne spotkania, wieczory, łączą elegancję i wyszukany styl. Casual – linia praktyczna, swobodna, odporna na różne warunki atmosferyczne, przeznaczona do noszenia na co dzień, w mieście i poza nim.  Young – linia  na luzie ale w eleganckim tonie.

Równolegle w ramach oferty salonów funkcjonuje linia Jeans, kolekcja bielizny, akcesoria oraz buty. Kolekcje dziecięce – Reserved Kids są przeznaczone dla dzieci w wieku od 0 do 14 lat. Ta linia to nie tylko odzież, ale także akcesoria i buty dla dzieci i nastolatków.

LPP SA jest polską firmą, notowaną na warszawskiej giełdzie. Zajmuje się projektowaniem i sprzedażą odzieży.  Siedziba Spółki mieści się w Gdańsku.  LPP SA jest właścicielem sieci detalicznej liczącej ponad 600 salonów czterech marek: Reserved, Cropp, House i Mohito.