Salon fryzjersko-kosmetyczny Marco Aldany

Firma CBRE Global Investors otrzymała decyzję środowiskową dla projektu rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Uzyskanie decyzji środowiskowej oznacza, iż właściciel inwestycji może wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac przy rozbudowie galerii zaplanowano na trzeci kwartał 2012 roku.

– Proces administracyjny przebiega zgodnie z przyjętymi założeniami. Otrzymanie decyzji środowiskowej jest kolejnym krokiem do rozbudowy centrum, której rozpoczęcie planowane jest na wrzesień bieżącego roku. Trwa także procedura zmierzająca do uzyskania certyfikatu zrównoważonego budownictwa BREEAM, o który ubiega się projekt, a który potwierdza proekologiczność zastosowanych rozwiązań projektowych, materiałów i urządzeń, a także całego procesu inwestycyjnego – informuje Tomasz Szewczyk z firmy Acteeum Central Europe, która działając na zlecenie CBRE Global Investors prowadzi rozbudowę dwóch obiektów z portfolio inwestora: CH Ogrody oraz CH Sarni Stok w Bielsku Białej odpowiadając zarówno za procedury administracyjne, rozbudowę oraz komercjalizację Ogrodów.

W procesie przyznawania decyzji środowiskowej i określania uwarunkowań środowiskowych dla inwestycji rozbudowy CH Ogrody, organ decyzyjny (Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Elbląg) wziął pod uwagę szereg kryteriów istotnych dla przyszłego rozwoju tej części miasta, w której zlokalizowana jest inwestycja (osiedla mieszkaniowe: Zawada i Nad Jarem) oraz jakości życia okolicznych mieszkańców w czasie trwania rozbudowy.

Na potrzeby wniosku o decyzję inwestor przygotował analizy –dotyczące m.in. emisji spalin, poziomu hałasu czy analizę komunikacyjną – które pokazały, że po rozbudowie centrum będzie jeszcze bardziej przyjazne środowisku, a tym samym zwiększy się komfort życia mieszkańców z najbliższego sąsiedztwa Ogrodów.

Nowe CH Ogrody otwarte zostaną w II kwartale 2014 roku. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln euro powstanie dwukrotnie większe, nowoczesne centrum mające charakter regionalny, o powierzchni najmu 43,5 tys. mkw.  z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi. W obiekcie pojawi się 130 lokali handlowych i usługowych, kino wielosalowe oraz 1260 miejsc parkingowych na 3 poziomach.

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE,  zarządza inwestycjami w nieruchomości komercyjne. Jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to niemal 95 mld USD.  W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in.: Centrum Handlowe „Ogrody” w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.