CH Ogrody

Inwestor Centrum Kowale, firma Impress sp. z o. o. spółka komandytowa, nawiązała współpracę z Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym, zrzeszonym w Banku Polskiej Spółdzielczości SA, w zakresie kredytowania budowy obiektu w rozwijającej się części Trójmiasta. Wartość kontraktu wynosi blisko 30 mln zł.  Axi Immo ma wyłączność na prowadzenie komercjalizacji Centrum Kowale.

– Podczas prowadzenia dużej inwestycji budowlanej bardzo ważne jest jej zabezpieczenie finansowe. Podpisana właśnie umowa kredytowa to kolejny element gwarantujący powodzenie budowy Centrum Kowale, tym bardziej, że komercjalizacja obiektu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma przedstawicielami znanych marek na rynku. Dużym plusem inwestycji są bardzo szybko postępujące prace budowlane, których zaawansowanie przekroczyło już 15 proc. – powiedział Krzysztof Zaremba, prezes zarządu spółki Impress.

Centrum Kowale powstaje przy ulicy Staropolskiej, w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221. Inwestycja typu Convenience Shopping Center realizowana jest w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych i w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40 tys. mieszkańców. Centrum Formuła Convenience Shopping Center ma gwarantować okolicznym mieszkańcom możliwość dokonywania szybkich, najbardziej pilnych zakupów w pobliżu domu. Obecnie, jak podkreśla inwestor, w okolicy nie ma możliwości dokonania kompleksowych zakupów w jednym miejscu.

Inwestorem Centrum Kowale jest Impress sp. z o. o. spółka komandytowa, wchodząca w skład grupy kapitałowej Towarzystwa Inwestycyjnego Investing SA z siedzibą w Gdańsku. Umowa kredytowa z Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym, zrzeszonym w Banku Polskiej Spółdzielczości SA, została podpisana w kwietniu br. Przyznany przez banki kredyt zapewni zakończenie wszystkich prac budowlanych. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 34 mln zł.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się Axi Immo – firma specjalizująca się  w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Wśród firm, które do tej pory podpisały umowy najmu z Centrum Kowale, znajdują się: hipermarket Tesco, restauracja Ganesh, punkt obsługi klienta sieci Play, ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych PEPCO, salon optyczny Main Optic oraz punkt Kolporter. Trwają rozmowy z kolejnymi najemcami.

Centrum Kowale będzie nowoczesnym centrum handlowym, oferującym kilkadziesiąt lokali usługowych w części handlowej oraz powierzchnie biurowe znajdujące się w dwupiętrowym budynku przyległym do części handlowej. Łączna powierzchnia handlowa i biurowa wyniesie 6 tys. mkw. Do dyspozycji klientów zostaną oddane 162 miejsca parkingowe – zarówno w garażu podziemnym jak i wokół budynku.

Otwarcie Centrum Kowale planowane jest na IV kwartał 2012 r. Generalnym wykonawcą obiektu jest Rex Bud Budownictwo sp. z o. o. SKA z Łodzi. Zakończenie prac budowalnych przewidziane jest na połowę września br.