Lokal sieci MaxiPizza

W pierwszym kwartale 2012 roku zysk netto firmy Apple wzrósł o 94 procent, w porównaniu z tym samym okresem roku 2011. Do tak tak dobrych wyników przyczyniła sie sprzedaż się telefony komórkowe Apple oraz ekspansja marki na inne rynki niż amerykański.

Apple ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2012 roku. Przychody marki przekroczyły 39 mld dolarów, przy 24,7 mld dolarów rok wczesniej. Zyski netto firmy wyniosły 11,6 mld dolarów i były aż o 94 procent wyższe niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Do sukcesu finansowego Apple przyczyniły się  iPhony. Marka sprzedała ponad 35 mln tych urządzeń, czyli o 88 procent więcej niż rok wcześniej. Zainteresowaniem klientów cieszyły się też iPady, których sprzedano prawie 12 mln.

Do tak dobrych wyników finansowych przyczyniła się międzynarodowa ekspansja marki. iPhony są sprzedawane w 21 innych krajach, co pozwoliło na utrzymanie wzrostu pomimo tego, że w USA sprzedaż urządzeń Apple nieco spadła.

Apple sprzedaje swoje produkty w Polsce głównie za pośrednictwem stacjonarnych salonów iSpot obecnych w największych miastach. Sieć iSpot należy do Sad sp. z o.o. i jako jedyna w Polsce spełnia ona wymogi międzynarodowego programu Apple Premium Reseller. Do tej pory sklepy iSpot otwarto w Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Większość z nich działa w galeriach handlowych