Wizualizacja wnętrza galerii Odrzańskie Ogrody

12 maja 2012 roku w Galerii Bałtyckiej zostanie otwarty pierwszy w Gdańsku salon z kosmetykami marki L’Occitane. Będzie to już 20. drogeria firmy w Polsce. Do tej pory salony L’Occitane zostały otwarte w centrach handlowych i przy najbardziej uczęszczanych ulicach największych miast. Poza siedmioma salonami w Warszawie, marka posiada dwa oddziały w Poznaniu i po jednej lokalizacji w: Gdyni, Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach.

Historia L’Occitane zaczyna się w Prowansji w 1976 roku, kiedy Olivier Baussan stworzył nową markę kosmetyczną inspirując się kulturą regionów Morza Śródziemnego. Opracował on naturalne, produkty zapachowe i preparaty do pielęgnacji skóry. Przy produkcji kosmetyków zrezygnował całkowicie lub ograniczył parabeny, chemiczne filtry słońca, ftalany i silikony. Marka L’Occiatne posada sklep internetowy umożliwiający zakupy polskim klientom.

Obecnie w Galerii Bałtyckiej działają drogerie sieci m.in.: Yves Rocher, Rossmann, Natural Spa, The Body Shop, Super-Pharm oraz perfumerie Douglas i Sephora. 

Galeria Bałtycka jest zlokalizowana w centrum Gdańska – Wrzeszcza. W obiekcie funkcjonuje 200 sklepów, a klienci mają do dyspozycji 1100 miejsc parkingowych. Jego właścicielem jest firma ECE, która zarządza 137 centrami handlowymi na całym świecie, z czego sześcioma w Polsce.