CH Wzgórze

Listę najemców, którzy wiosną i latem 2012 pojawią się w galerii otwiera salon Rage Age by Czapul. Rage Age to marka tworząca ubrania dla mężczyzn. Jej kreatorem jest Rafał Czapul, do niedawna główny projektant Vistuli. Salon marki w Silesii będzie miał sklep o powierzchni 58 mkw.

– Rozbudowa centrum, pojawienie się wielu, prestiżowych marek, pociągnęło za sobą ogromne zainteresowanie katowicką galerią handlową Silesia City Center. W dużej mierze ze strony unikalnych marek, dotąd nieobecnych na Śląsku. Tak też jest w przypadku Rage Age by Czapul. Marki, która swoje salony ma w największych centrach handlowych w Polsce, a także w Madrycie, Mediolanie i Tokyo. To już kolejna, po La Manii tak rozpoznawalna marka high fashion, która pojawia się w Silesia City Center. Dla Rage Age będzie to dopiero 7 salon w Polsce. 6 pozostałych znajduje się w Poznaniu i Łodzi oraz 4 w Warszawie – mówi Ilona Szafer z działu wynajmu Silesia City Center.

Ponadto w  kwietniu w centrum miały miejsce otwarcia m.in. Feel The Chill – jogurt baru, oferującego mrożone jogurty, HOS&me- multibrandowego stoiska  z ekskluzywną biżuterią m.in. firmy Ti Sento Milano oraz salonu Bonita – niemieckiej marki odzieżowej oferującej ubrania i dodatki. Pojawił się także drugi w Polsce salon Gap. 8 maja 2012 otwarty został salon Pepe Jeans, a pod koniec czerwca rozpocznie działalność salon sieci  Play.

Galerię Silesia City Center w I kwartale 2012 odwiedziło ponad 3,7 miliona osób. Tym samym Silesia zanotowała 26 proc. wzrost liczby klientów. To przyciąga do galerii kolejnych najemców. Często są to marki nieobecne na Śląsku.

Silesia City Center ma powierzchnię 86 tys. mkw. na której działa 310 sklepów, punktów usługowo–handlowych. Wśród nich sklepy takich marek jak: Calvin Klein Jeans, Burberry, La Mania czy Van Graaf. Najemcą centrum jest też salon z elektroniką użytkową Saturn, spożywczy supermarket TESCO, a także Cinema City. Kompleks powstał na terenach dawnej kopalni „Gottwald”.  Jesienią 2011 roku zakończyła się rozbudowa centrum, w wyniku której zyskało ono 20 tys. mkw. powierzchni na której powstanie 60 sklepów i punktów usługowych. Inwestorem Silesia City Center jest  Immofinanz Polska sp. z o.o.