Aleksander Kowalski, Leasing Director, TriGranit

Jest wiele różnic pomiędzy aranżowaniem sklepu w centrum handlowym i tworzeniem wolnostojącego punktu sprzedaży- mówi Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Forbis Group. Jak podkreśla –  inaczej przygotowuje się proces inwestycyjny czy dokumentację projektową. Od lokalizacji zależą także ramy czasowe realizowanego projektu.

– Realizacja inwestycji w centrach handlowych trwa od 2 do 4 tygodni. Zależy to od powierzchni adaptowanego lokalu, a także przygotowania w zakresie instalacyjno – konstrukcyjnym. Natomiast w budynkach i kamienicach wolnostojących proces ten jest bardziej skomplikowany. Niezbędna jest dokładna inwentaryzacja lokalu w zakresie architektoniczno – instalacyjnym. Często należy uzyskać pozwolenie na budowę, czy uzgodnić projekt z konserwatorem zabytków. Inwestycje w wolnostojących punktach sprzedaży mają odmienny charakter i stosujemy tam inne procedury operacyjne – mówi Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Forbis Group.

Więcej o kulisach aranżacji powierzchni handlowej w majowym miesięczniku Shopping Center Poland.

Firma Forbis Group oferuje usługi aranżacji i wyposażenia powierzchni handlowo-usługowych, w zakresie prac budowlanych, instalacyjnych oraz produkcji mebli. Ponadto, spółka oferuje usługi projektowania architektonicznego, designu oraz kreacji store konceptów.

Forbis Group działa na rynku polskim i międzynarodowym, ma na swoim koncie szereg ciekawych aranżacji salonów odzieżowych i akcesoryjnych, marek z segmentu premium jak również sklepów wielkopowierzchniowych, kawiarni oraz wyspecjalizowanych pracowni czy gabinetów.
Firma ma doświadczenie we współpracy z takimi klientami jak Max Mara, Fashion Group, Burberry, Baltona , Parfois, Furla, Paul&Shark, Prima Moda, czy Bose. Zrealizowane przez firmę projekty można znaleźć także w Kazachstanie, we Włoszech, w Rumunii oraz w Niemczech.