Salon Schiesser w centrum outletowym Fashion House w Gdańsku

Galeria Korona Kielce jest obiektem położonym w centralnej części miasta. Inwestorowi, spółce Libra Project, zależało na tym, aby w pełni wykorzystać potencjał miejsca, które wybrano na inwestycję. Pierwsze działania związane z komercjalizacją Galerii Korona Kielce rozpoczęto już  przed uroczystością wkopania kamienia węgielnego, we wrześniu 2010 roku. W lipcu 2010 roku  inwestor otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę i rozpoczął pierwsze negocjacje z potencjalnymi najemcami.

– Galeria Korona Kielce jest pierwszym i jedynym w mieście centrum rozrywkowo – handlowym o śródmiejskim charakterze. Lokalizacja ta wpłynęła na strukturę dobranych najemców. Zdecydowaliśmy się podpisać umowy nie tylko z typowymi markami handlowymi, ale również z firmami, które świadczyć będą szerokie usługi, łatwo dostępne w centrum miasta. W Galerii Korona Kielce znajdzie się więc Eko Myjnia, kwiaciarnia, sklep zoologiczny z mini zoo. Znaczącymi najemcami będą również Media Expert oraz supermarket Piotr i Paweł. Wyróżnia nas także spora grupa lokali, które będą debiutować na rynku kieleckim oraz w całej Polsce. Konkretnym przykładem jest restauracja Ginger Sport Restaurant & Music Bar. Jej właścicielem jest mieszkaniec Kielc, który za naszym pośrednictwem rozszerza działalność na szeroką skalę – mówi Michał Tur, dyrektor Korony Kielce.

W Galerii Korona Kielce dominują sklepy o powierzchni od 200 do 1000 mkw. Są to przede wszystkim firmy modowe. Niektóre z nich zajmują lokale dwukondygnacyjne, jak Smyk Megastore z powierzchnią 1800 metrów kwadratowych, czy Royal Collection o wielkości 1000 metrów kwadratowych. Wśród największych najemców znalazły się także m.in.: Piotr i Paweł, Grupa Inditex, Pure Platinum czy Media Expert. 

Ponadto w Galerii Korona Kielce otwartych zostanie kilkanaście lokali reprezentujących marki do tej pory nieobecne w regionie. – Sukcesem firmy Libra Projekt jest podpisanie umowy najmu z marką List Roma, której do tej pory nie było w Polsce oraz rosyjską firmą obuwniczą Kari, rozpoczynającą polską ekspansję – dodaje Tur.

Łączna powierzchnia Galerii Korona Kielce to 93 tys. m. kw., z czego powierzchnia handlowo – usługowa zajmuje blisko 37 tys. m. kw. W obiekcie znajduje się łącznie około 150 lokali handlowo – usługowych.

Otwarcie obiektu nastąpi 15 maja tego roku.