Dworzec PKS Wschód w Lublinie

Obecnie trwają prace wykończeniowe Galerii Dekada w Krakowie, obiektu należącego do spółki Dekada Realty. Nowa galeria jest szóstą z sieci galerii handlowych budowanych przez tego inwestora. Jej otwarcie zaplanowano na 12 września 2012 r. Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting.

Na powierzchni najmu 3,4 tys. mkw. znajdzie się 16 lokali, a galeria dysponować będzie parkingiem na 100 miejsc. Obecnie trwają prace wykończeniowe obiektu.

– Prace przy budowie Dekady Kraków postępują zgodnie z planem. Konstrukcja obiektu jest już ukończona, wykonane zostały już płyty posadzkowe i ścianki murowane, elewacja budynku zrealizowana jest w 90 proc. Obecnie trwają prace przy wykonywaniu instalacji elektrycznych i sanitarnych. Równocześnie realizowane są prace ziemne tj. niwelacja terenu, budowa dróg wewnętrznych i przebudowa wjazdu – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Dekada Kraków jest w większości skomercjalizowana. Głównymi najemcami galerii będą : delikatesy Alma, drogeria Rossmann, Pepco oraz Apteka Centrum Zdrowia.

Dekada Kraków to obiekt powstający przy ul. Stojałowskiego, niedaleko autostrady A4. W bezpośrednim zasięgu działania galerii znajduje się 210 tysięcy mieszkańców, spośród których duża część to mieszkańcy pobliskiego osiedla Kurdwanów. Zaletą inwestycji, jak podkreśla inwestor,  jest dokładne określenie docelowej grupy klientów, którymi będą okoliczni mieszkańcy, chcący zaoszczędzić na czasie kupując najważniejsze produkty w jednym miejscu w pobliżu miejsca zamieszkania.

Do Grupy Dekada, sieci  galerii i centrów handlowych typu convenience, należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice i Myślenice. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną także obiekty w Żyrardowie (16 maja 2012), Olsztynie (15 czerwca 2012), Krakowie (wrzesień 2012), Malborku, Rypinie i Nowym Targu. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku.