Salon Toys4Boys w Złotych Tarasach

Sieć sklepów Textilmarket stanowi obecnie 262 sklepy w całej Polsce. Zarząd  spółki Adesso sp. z.o.o S.K.A, która należy do Grupy Kapitałowej Redan i zarządza siecią Textilmarket, poinformował, że z końcem maja otworzy trzy kolejne placówki. Nowe salony pojawią się w Katowicach, Zgierzu i Zabrzu.

Firma Adesso obecnie poszukuje kolejnych nowych lokali handlowych na terenie całej Polski. Spółka jest właścicielem sklepów dyskontowych Textilmarket, które usytuowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców na terenie całego kraju. Obecnie funkcjonują 262 sklepy, których powierzchnie handlowe w zależności od lokalizacji wynoszą od 160 do 420 mkw.

Sklepy Textilmarket oferują odzież oraz inne artykuły tekstylne w atrakcyjnych cenach. Sieć dąży do zdobycia pozycji lidera w sektorze odzieżowych sklepów dyskontowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategia firmy zakłada otwieranie salonów w atrakcyjnych kosztowo miejscach , a wyklucza najdroższe centra i galerie handlowe. Spółka nie prowadzi sklepu internetowego.
Firma poszukuje partnerów handlowych (właścicieli nieruchomości, developerów, a także sieci handlowe) w celu pozyskiwania kolejnych lokalizacji. Adesso chce otwierać nowe sklepy przede wszystkim w miejscowość mających powyżej 8 tys. mieszkańców w centrach miast, przy ulicach handlowych, osiedlach i centrach handlowych oferujących niższe czynsze. Powierzchnia handlowa lokali wynosi od 170 do 300 mkw. z czego powierzchnia sprzedaży w lokalu powinna stanowić 95 proc. sali sprzedaży.

Firma Adesso Sp. z.o.o S.K.A została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylno-dziecięcej . Spółka należy do grupy kapitałowej Redan SA.