Wizualizacja Galerii Veneda

Wittchen SA, która do tej pory prowadziła wyłącznie salony własne zdecydowała, że pozwoli na otwieranie sklepów swojej marki na zasadzie franchisingu. Strategia ta została wprowadzona jednak wyłącznie z myślą o wejściu  na rynki wschodnie. W Polsce opcja franchisingu  nie będzie dostępna.

Firma Wittchen jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków skórzanych, w segmencie klasy wyższej i średniej. Ponadto prowadzi sprzedaż luksusowego obuwia skórzanego i luksusowej odzieży skórzanej. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie. Każdy wyrób opatrzony jest indywidualnym certyfikatem autentyczności.

Obecnie firma posiada 42 salony własne w Polsce i jeden na Litwie. Ponadto prowadzi 10 outletów, w tym jeden w Pradze w Czechach. W 2011 roku otwarto salony w: CH Millenium Hall w Rzeszów, CH Kaskada w Szczecinie, outlet w CH Factory w Krakowie, CH 3 Stawy w Katowicach, CH Echo w Kielcach, outlet Fabryczny w Palmirach pod Warszawą oraz salon obuwniczy Wittchen Shoes w CH Złote Tarasy w Warszawie.

Butiki Wittchen można znaleźć w dużych centrach handlowych. Firma wybiera lokalizacje przy wejściu i przy głównych ciągach komunikacyjnych. Niektóre, nowopowstające centra handlowe tworzą specjalne strefy, w których powierzchnie wynajmują tylko luksusowym markom – takie lokalizacje firma ceni najbardziej dla nowych salonów. Za ekspansję marki odpowiada Anna Rulak, manager ds. admistracji i projektów.

Do Wittchen SA należy także sklep internetowy. Istnieje on od 6 lat. Dwa lata temu został wprowadzony nowy i bardziej funkcjonalny layout witryny. Po wdrożeniu tych zmian sklep internetowy zaczął się prężnie rozwijać wprowadzając do sprzedaży znacznie szerszy asortyment. 

Firma Wittchen została założona w 1990 roku przez Jędrzeja Wittchena. Posiada ona rozległą sieć własnych salonów firmowych i stoisk patronackich w całym kraju, prowadzi sprzedaż produktów dla klientów instytucjonalnych, prężnie rozwija działalność eksportową, a także sprzedaż za pośrednictwem internetu. Rozwój firmy stał się przyczyną stworzenia nowoczesnego centrum logistycznego w Palmirach, w którym zlokalizowany jest magazyn, skład celny oraz departament jakości. Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 450 osób. W 2010 roku firma została przekształcona ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Wittchen Sp. z o.o. w spółkę Wittchen SA.