Salon sieci CCC

Zarząd spółki NG2, właściciel sieci sklepów obuwniczych planuje otwarcie nowych salonów sprzedaży w Polsce, w Czechach i na Słowacji. – W tym roku planujemy powiększyć powierzchnię handlową w sklepach własnych w Polsce, Czechach i na Słowacji o blisko 30 tys. mkw., czyli około 20 proc. Zamierzamy otworzyć co najmniej 70 sklepów pod marką CCC, w tym ponad 50 w Polsce, a po około 10 w Czechach i na Słowacji – powiedział Piotr Nowjalis, wiceprezes spółki NG2 SA.

Zarząd spółki zapowiedział, że na ekspansję zamierza przeznaczyć około 25 mln zł. W planach jest rozwój sieci franczyzowej oraz inne rynki zagraniczne jak Rosja, Ukraina, Rumunia czy Łotwa. Według stanu na koniec marca 2012 spółka posiada 301 salonów firmowych CCC w kraju, co oznacza, że w ciągu ostatniego roku powiększyła liczbę lokali o około 20 placówek. Ponadto firma dysonuje 54 salonami firmowymi CCC w Czechach i jednym na Słowacji. Oprócz salonów własnych posiada także sklepy franczyzowe: 49 salonów CCC w Polsce, 5 salonów CCC w Rosji oraz jeden salon CCC na Łotwie.

Grupa NG2 jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i największym jego producentem w Polsce. W skład Grupy Kapitałowej NG2 wchodzą NG2 SA – spółka zarządzająca siecią sprzedaży, CCC Factory sp. z o.o., zajmująca się produkcją obuwia oraz NG2 Suisse S.a.r.l., spółka zarządzająca znakami towarowymi . Sprzedaż kolekcji prowadzona jest pod markami CCC, Quazi oraz Boti. Dostawcy obuwia dla spółki to zarówno producenci zagraniczni (przede wszystkim szyjący na zlecenie NG2 producenci chińscy), krajowi, jak też własne zaplecze produkcyjne. Udział Grupy NG2 w bardzo rozdrobnionym rynku obuwia jest szacowany na 16 proc.