Perfumeria Sephora w Galerii Korona Kielce

16 maja 2012 roku w kieleckiej Galerii Korona Sephora Polska sp. z o.o. otworzy swoją 89 perfumerię w Polsce. Będzie to pierwszy salon tej marki otwarty w 2012 roku. Sephora zajmie lokal na parterze o powierzchni 178 mkw. W 2011 roku firma otworzyła siedem perfumerii w Słupsku, Radomiu, Opolu, Kielcach, Szczecinie, Toruniu i Rzeszowie.

Firma wciąż poszukuje dogodnych lokalizacji głównie w nowotworzonych centrach handlowych. Właściele sieci planują  do 2015 roku otworzyć kilkanaście nowych perfumerii. Firma przymierza sieę też do  wprowadzenia sprzedaży internetowej na terenie Polski. Taka forma sprzedaży ma ułatwić zakup produktów klientom mieszkającym w znacznej odległości od perfumerii stacjonarnych.

Marka Sephora powstała w 1969 roku w Paryżu. Wtedy też powstał pierwszy salon marki. Przez ponad 40 lat przeprowadziła ogromną ekspansję, otwierając swoje perfumerie na całym świecie. Na Polskim rynku jest obecna od 13 lat. Właścicielem sieci w naszym kraju jest Sephora Polska Sp. z o.o., należaca do koncernu Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH), największej na świecie grupy działającej w sektorze dóbr luksusowych.