Dekada Żyrardów

BOIG Property Consulting, firma odpowiedzialna za komercjalizację wszystkich obiektów należących do spółki Dekada Realty,  inwestora sieci galerii Dekada, podpisała umowę najmu z właścicielem marki Krakowski Kredens. Lokal  o powierzchni 45 mkw. zostanie otwarty w Dekadzie Żyrardów.

Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA to firma działająca od 2007 roku.  Jej specjalnością są delikatesowe wędliny i przetwory. Obecnie spółka posiada 39 placówek funkcjonujących samodzielnie oraz 33 obiekty w koncepcie shop-in-shop w sklepach Alma Delikatesy.

– Zdecydowaliśmy się otworzyć swój salon w galerii Dekada w Żyrardowie ze względu na doskonałą lokalizację obiektu. Cieszymy się, że powstanie nasz kolejny sklep, w którym będzie możliwość skosztowania  najwyższej  jakości produktów spożywczych  – mówi Ewa Lewek,  v-ce prezes zarządu Krakowskiego Kredensu.

Sieć spożywcza Krakowski Kredens to kolejny po Polo Markecie, Euro RTV AGD i CCC najemca, którego oferta dostępna będzie dla mieszkańców Żyrardowa. Ponadto, w Dekadzie Żyrardów swój pierwszy salon w tym mieście, otworzy międzynarodowa sieć odzieżowa H&M (1 tys mkw.) oraz drogeria Hebe, która zajmie lokal o powierzchni 316 mkw. W galerii znajdą się także takie marki jak: Tabak, Play, Apteka Plus oraz Biuro Podróży.

Dekada Żyrardów, której otwarcie zaplanowano na 16 maja 2012 , będzie pierwszym tego typu obiektem w mieście, usytuowanym w centrum Żyrardowa. W strefie bezpośredniego oddziaływania galerii (do 20 min jazdy samochodem) znajduje się 118 tys. mieszkańców.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku. Właściciel sieci, spółka Dekada Realty uruchomiła już trzy obiekty w Sieradzu, Skierniewicach i Myślenicach. W 2012 roku obok galerii w  Żyrardowie zostaną oddane do użytku centra handlowe w Olsztynie i Krakowie.  Dekada zamierza też wybudować obiekty handlowe w Malborku, Rypinie i Nowym Targu.