Wizualizacja Sky Park

Nowy warszawski obiekt handlowy, galeria Sky Park ma powstać na Okęciu, w sąsiedztwie właśnie budowanej, południowej obwodnicy Warszawy, w pobliżu Al. Krakowskiej. Otwarcie pierwszej części inwestycji planowane jest na koniec 2013 roku.

Obiekt, którego inwestorem jest Sky Park sp. z o.o., zbudowany zostanie przy ul. Szyszkowej. W sąsiedztwie działki na której ma powstać galeria oznajdują się już: Castorama, Decathlon oraz centrum K61 z hipermarketem Real, Media Markt i Meble Agata. Powierzchnia handlowa Sky Park to 17 tys. mkw.

Obiekt będzie realizowany w dwóch fazach. W pierwszej, do użytku zostanie oddane 9 tys. mkw., w drugiej zaś, kolejne 9 tys. mkw. Projekt galerii zakłada budowę obiektu parterowego, z operatorem spożywczym na powierzchni 2 tys. mkw. i 25 sklepami o powierzchni od 100 do 600 mkw. Do dyspozycji klientów przeznaczony będzie także parking na ok. 285 miejsc.

Koncepcję architektoniczną Galerii Sky Park przygotował Marek Tryzybowicz  z pracowni Bose International. Jest on odpowiedzialny m.in. za projekty takich wielofunkcyjnych zespołów handlowych jak Silesia w Katowicach, Bonarka w Krakowie czy Dworzec Kolejowy Poznań City Center.
Planowane rozpoczęcie budowy ma nastąpić w IV kwartale 2012 roku.  

Głównym udziałowcem Sky Park sp. z o.o, będącej  inwestorem obiektu jest System – Doradztwo  Inwestycyjne sp. z o.o., której właścicielem jest Jarosław Maciej Mątkiewicz.