Wizualizacja Galerii Goplana

Wojewoda wielkopolski podtrzymał uchwalę radnych miast Leszna w sprawie planu zagospodarowania terenów na którym powstanie centrum handlowe Galeria Goplana. To oznacza, że inwestor, spółka MGC Inwest będzie mogła rozpocząć budowę obiektu.

– Wojewoda Wielkopolski nie miał żadnych zastrzeżeń do uchwały rady miejskiej Leszna. Oczywiście po przeanalizowaniu jej przez naszych prawników i specjalistów z wydziały infrastruktury. 14 lub 15 maja 2012 roku uchwala zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Następnie po 30 dniach stanie się aktem prawa miejscowego. Wówczas inwestor będzie mógł rozpocząć prace na tym terenie – powiedział redakcji Retailnet.pl Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Galeria Goplana to trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 62 tys. mkw., a najmu 28 tys. mkw. Znajdzie się tu 120 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych, w tym delikatesy, oraz część rozrywkowa z kinem, klubem fitness i kręgielnią. Dwa najwyższe poziomy galerii zajmie parking na 760 miejsc. Budowa obiektu miała rozpocząć się w 2011 roku, ale jak już informowaliśmy, władze miasta odsuwają w czasie decyzję dającą zielone światło dla inwestycji.

Koszty inwestycji Galerii Goplana mają być współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest firma Libra Project. Inwestorem jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Goplana MGC Inwest sp. z o.o. sp. komandytowa.