CH Ogrody w Elblągu

CBRE Global Investors, inwestor rozbudowywanego CH Ogrody w Elblągu, podpisał umowę najmu z marką odzieżową Orsay. Sklep zajmie powierzchnię 192 mkw. w zmodernizowanej części centrum. Ogrody po rozbudowie pomieszczą 130 lokali handlowych i usługowych. Otwarcie jest planowane na II kw. 2014 r.

Sieć odzieżowa Orsay posiada ponad 600 salonów w 25 krajach. Orsay jest już obecny w CH Ogrody, jednak po rozbudowie, w nowej lokalizacji, będzie on znacznie większy i zaproponuje szerszą ofertę.
– Cieszymy się, że nasz sklep będzie miał w rozbudowanych Ogrodach nowe oblicze – mówi Barbara Has, Extension Manager firmy Orsay i Pimke. – Pragniemy, aby każda klientka z regionu elbląskiego mogła skorzystać z naszej pełnej oferty.

Komercjalizacja nowego projektu jest w bardzo zaawansowanej fazie, trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Po otwarciu obiekt stanie się ważnym biegunem przyciągania – tzw. destination point. Pojawią się tu nowe w mieście, popularne brandy, które klienci znają z Trójmiasta: H&M, Camaieu, Home & You, ale również nowe salony już istniejących brandów w mieście:  Reserved, Cropp Town, Rossmann. Klientów przyciągać będą też nowe możliwości rozrywki i spędzania wolnego czasu: multipleks oraz bogata oferta restauracji i kawiarni. Wszystko to sprawi, że Ogrody będą miały szansę skutecznie powstrzymać uprawianą obecnie przez mieszkańców Elbląga turystykę zakupową do Trójmiasta – jak wskazują badania inwestora, aż 43,5 proc. elblążan jeździ na zakupy do innych miast.

Ogrody to jeden z pionierskich w naszym kraju projektów wykorzystania potencjału i podnoszenia wartości centrów handlowych pierwszej generacji poprzez ich przekształcanie w nowoczesne i wielofunkcyjne obiekty. Taka tendencja od dłuższego czasu jest widoczna na światowych rynkach.
Rozbudowa rozpocznie się w III kwartale tego roku, a jej zakończenie planowane jest na II kw. 2014 roku. Powierzchnia najmu po rozbudowie powiększy się ponad dwukrotnie i wyniesie 43,5 tys. mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych około 130 sklepów i punktów usługowych. Dla klientów rozbudowanego centrum zostanie przeznaczonych 1 260 miejsc na trzypoziomowym parkingu.

Za rozbudowę i komercjalizację odpowiedzialna jest firma ACTEEUM Central Europe, która działa na zlecenie inwestora – CBRE Global Investors.

Centrum Handlowe Ogrody działa od 2002 roku i jak wynika z badań, jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym obiektem handlowym w Elblągu. W zasięgu 30 minut dojazdu do „Ogrodów” mieszka 180 tysięcy osób. Centrum Handlowe Ogrody oferuje 17,5 tys.  mkw. powierzchni GLA. Mieści się w nim 55 sklepów i punktów usługowych, m.in.: hipermarket Carrefour (10,2 tys. mkw.), Komfort, RTV Euro AGD, Deichmann oraz Reserved. Klienci mogą korzystać z ponad 900 miejsc parkingowych. Ogrody zlokalizowane są w gęsto zaludnionej części Elbląga (osiedla: Zawada i Nad Jarem zamieszkane przez blisko 60 tysięcy osób), 250 m od nowo wybudowanych przedmieść (Modrzewina-Północ, Krasny Las i Dąbrowa). W strefie obejmującej 10 minut jazdy samochodem mieszka 120 tys.  osób, 20 minut – 160 tys.  osób, a 30 minut –180 tys. mieszkańców. 5 minut dojazdu komunikacją miejską dzieli obiekt od centrum miasta.

Elbląg liczy 127 tys. mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w woj. warmińsko-mazurskim. Miasto znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowej trasy szybkiego ruchu Warszawa-Gdańsk (planowane ukończenie II kw. 2014) oraz drogi ekspresowej prowadzącej do Kaliningradu.

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest jedną z czołowych firm działających w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to blisko 95 mld. usd. W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.