Kino sieci Helios

Zbigniew Bąk, wiceprezes spółki Helios SA zapowiedział, że planowane jest otwarcie kolejnych pięciu kin w drugiej połowie 2012 roku. Kina mają znaleźć się w centrach handlowych. Spółka myśli o zlokalizowaniu sal w Tczewie, Kędzierzynie-Koźle, Bełchatowie, Rzeszowie i Szczecinie. Łącznie 5 kin ma posiadać 25 ekranów i ponad 5 tysięcy miejsc siedzących.

Helios SA zarządza kinami od 1993 roku. W tym okresie spółka zdobyła pozycję trzeciego gracza na krajowym rynku kinowym. Spółka wyróżnia się na rynku własną autorską koncepcją biznesową. Koncentruje się na rozwoju swojej sieci przede wszystkim w mniejszych miastach, poza największymi aglomeracjami. Wśród 27 obiektów kinowych, tworzących sieć Helios, znajdują się zarówno nowoczesne kina wielosalowe, jak i kina tradycyjne (m.in. dwusalowe kino Bałtyk w Łodzi).

Helios posiada 145 ekranów, ponad 33 tys. foteli. W styczniu 2002 roku zostało otwarte kino Helios we Wrocławiu, które jest największym multipleksem należącym do sieci Helios.  W czerwcu 2007 roku spółka przejęła sieć kinową Kinoplex sp. z o.o., która zarządzała 5 multipleksami. Od sierpnia 2010 roku Helios SA. jest częścią Grupy Agora SA