wizualizacja Galerii Burgas

GTC Bulgaria – spółka zależna Globe Trade Centre SA – 15 maja 2012 roku odda do użytku Galerię Burgas. Będzie to drugi obiekt handlowy spółki GTC w Bułgarii. Centrum jest wynajęte w blisko 90 proc. Przy wynajmie pozostałej powierzchni toczą się zaawansowane negocjacje- podaje inwestor.

Galleria Burgas będzie dysponowała 35 tys. mkw. powierzchni handlowej netto oraz 1200 miejscami parkingowymi. To pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w południowej części Bułgarii. W Gallerii Burgas będą sklepy międzynarodowych sieci z branży modowej i rozrywkowej. GTC zawarła umowy najmu m.in. z grupą Inditex (Zara, Bershka), H&M, Cinema City (10-salowy multipleks – pierwsze kino tej wielkości w regionie Burgas), supermarketem Carrefour o powierzchni 4700 mkw. oraz Pure Fitness.

Zasięg oddziaływania centrum obejmuje zasobny region Burgas, na którego gospodarkę duży wpływ ma ruch turystyczny. Finansowanie projektu zapewnia Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz UniCredit. EBOiR posiada też 20 proc. udziałów w projekcie.

Globe Trade Centre SA (GTC) powstała w 1994 roku w Warszawie i działa w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej. M.in. w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie.

GTC  wybudowała nieruchomości o powierzchni 1 mln mkw. netto, a obecnie jest właścicielem obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 580 tys mkw. netto. Spółka posiada również portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej.