Telepizza planuje kolejne otwarcia

Telepizza  Poland sp. z o.o. planuje otwarcie co najmniej dziesięciu nowych lokali w 2012 roku. Kolejne restauracje mają być prowadzone przez franczyzobiorców. Firma poszukuje partnerów w Warszawie, Koszalinie, Słupsku, Elblągu, Grudziądzu, Kaliszu, Bielsko-Białej, Wałbrzychu oraz aglomeracji śląskiej. Nowe pizzerie mogą być zlokalizowane głównie w centrach handlowych.

Lokal sieci powinien znajdować się w mieście powyżej 40 tys. mieszkańców. Franczyzobiorca powinien dysponować lokalem  o powierzchni około 100 mkw. i posiadać zasoby finansowe na poziomie 120 – 200 tys. zł.

Telepizza to międzynarodowa sieć pizzerii, specjalizująca się w wypieku i dostawie pizzy do domów i biur. Firma należąca do hiszpańskiej spółki Telepizza S.A.U. i oprócz Hiszpanii, działa także w Portugalii, Polsce, Chile, Kolumbii i Chinach. Sieć posiada na świecie ponad 1000 lokali. W Polsce łącznie otwarto 120 restauracji z czego połowa to lokale działające na zasadach franczyzy. Polski oddział Telepizzy posiada 2 centra logistyczno-produkcyjne i zatrudnia 2,5 tys. pracowników.