CH Plejada w Sosnowcu

Firma Kari podpisała w Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu umowę najmu lokalu o powierzchni 350 mkw.  Właściciela galerii, fundusz inwestycyjny St Martins, reprezentowała w transakcji firma doradcza Cushman & Wakefield.

Kari to sieć obuwnicza należąca do rosyjskiego biznesmena Igora Jakowlewa. Oprócz butów oferuje również modowe dodatki i akcesoria. W tym roku zadebiutuje na polskim rynku. Salon firmy Kari w CH Plejada jest aktualnie w trakcie aranżacji. Zacznie działać pod koniec maja 2012 roku. W tym samym czasie zostaną otwarte kolejne lokale, m.in. w Kielcach i we Wrocławiu. Firma zapowiada, że do końca roku uruchomi w Polsce 30 sklepów, a w ciągu trzech lat zwiększy ich liczbę do 150.

-Cieszymy się, że do grona najemców Plejady dołącza nowa, ciekawa marka. Produkty firmy Kari będą doskonałym uzupełnieniem bieżącej oferty centrum. Obecnie wprowadzamy w galerii wiele zmian – chcemy odświeżyć jej wizerunek i wzmocnić pozycję na śląskim rynku. Obserwujemy stale rosnące zainteresowanie tym obiektem zarówno ze strony dobrze rozpoznawalnych i popularnych marek, jak również firm debiutujących na polskim rynku. W ostatnim czasie wielu najemców Plejady przedłużyło umowy najmu, co więcej, część z nich zdecydowała się również na powiększenie swoich salonów  – mówi Justyna Wróblewska, starszy negocjator z Działu Powierzchni Handlowych firmy Cushman & Wakefield.

Plejada to centrum handlowe znajdujące się w Sosnowcu przy ulicy Staszica 8b. Powierzchnia najmu obiektu wynosi ponad 20 tys. mkw. Działa w nim ponad 100 sklepów, restauracje oraz hipermarket Carrefour. Plejadę oddano do użytku w listopadzie 2001 r. Od kilku miesięcy obiekt przechodzi renowację. Odświeżane są pasaże, montowane jest nowe oświetlenie i elementy małej architektury. Prace zakończą się jesienią bieżącego roku, również wtedy zostanie otwarta remontowana część galerii, gdzie na łącznej powierzchni ponad 3,4 tys. mkw. firma Inditex otworzy swoje 4 salony: Zara, Stradivarius, Bershka i Pull & Bear.

Dział Project Management firmy Cushman & Wakefield koordynuje przebudowę Plejady, projektuje wnętrza powierzchni wspólnych oraz nadzoruje prace budowlane. Dział Asset Management od października 2010 r. zarządza obiektem.