Spółka Graf Bis sp. z o.o. zamierza wybudować w Ełku retail park Tu i Teraz. Obiekt o powierzchni ok. 5 tys. mkw. powstanie u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej. – Jesteśmy na etapie prac nad projektem budowlanym i w trakcie wyboru pracowni architektonicznej. Komercjalizacja największych lokali rozpoczęła się w styczniu 2012 roku. Prowadzimy ją sami, jednakże obecnie jesteśmy na etapie wyboru firmy komercjalizującej, która ma doprowadzić do podpisania umów z mniejszymi najemcami – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Jarosław Buczkowski,  prezes zarządu Graf Bis sp. z o.o.

Szacowany kosz inwestycji to 20 mln zł. Na terenie kompleksu znajdzie się 170 miejsc parkingowych. W jednokondygnacyjnym budynku powstanie supermarket oraz około 20 sklepów i punktów usługowych m.in. supermarket, sklep RTV/AGD, sklepy odzieżowe, drogeria, apteka, usługi, fast food. Rozpoczęcie budowy planowane jest na początku IV kwartału bieżącego roku, a oddanie obiektu planowane jest na III kwartał 2013 roku.

Ełk to miasto 60-cio tysięczne w województwie warmińsko – mazurskim. Położone przy planowanej międzynarodowej drodze E67 Via Baltica, z Warszawy przez Litwę i Łotwę do Tallinna w Estonii. Via Baltica wraz z Rail Baltica jest elementem transeuropejskiego korytarza transportowego. To położenie stwarza bardzo korzystne warunki dla rozwoju gospodarczego i jest jednym z ważniejszych węzłów łączących Polskę ze wschodem Europy.

Właścicielem obiektu jest Graf Bis sp. z o.o. – Spółka posiada już obiekty handlowo-biurowe, jednak jest to nasz pierwszy park handlowy. Czy ostatni, zobaczymy – dodaje Buczkowski.